„Zanocuj w lesie” Nadleśnictwa Kolumna

Lasy Państwowe umożliwiają legalne biwakowanie miłośnikom surwiwalu i bushcraftu. We wszystkich nadleśnictwach wyznaczone zostały obszary, na których wolno będzie nocować bez zgłaszania. Leśnicy naszego nadleśnictwa zaproponowali około 1500 hektarów lasu na legalne biwakowanie.

 Nocowałeś/aś w lesie albo nie wykluczasz zrobienia tego w przyszłości? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na któreś z tych pytań, to prosimy wypełnij krótką ankietę.

Nadleśnictwo Kolumna przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Mapy obszarów na których wolno będzie nocować w naszym nadleśnictwie >>>

(Poniżej w załączeniu mapki szczegółowe)

Lokalizacja wraz miejscami postojowymi widoczna jest na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy  oraz z poziomu aplikacji Mbdl na Android lub  iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. regulaminem korzystania z obszarów

2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą. Miejsca gdzie można rozpalić ognisko znaczono na powyższych mapach obszarów na których wolno będzie nocować w naszym nadleśnictwie

3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem

4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu

5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu

6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! a. terminy polowań zbiorowych – w celu uzyskania aktualnych informacji o polowaniach prosimy o kontakt z koordynatorem programu w nadleśnictwie karolina.felczak@lodz.lasy.gov.pl.

7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza w załączeniu oraz przesłanie go na adres karolina.felczak@lodz.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: karolina.felczak@lodz.lasy.gov.pll  tel. kom. 607 - 796 - 016