Lista aktualności Lista aktualności

III BIEG LEŚNY TEODORY

W dniu 30.06.2019 r. w miejscowości Teodory koło Łasku odbył się III Bieg Leśny. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Rajsport Sieradz Active Team oraz sołectwo Teodory przy współpracy z Nadleśnictwem Kolumna i Starostwem Powiatowym w Łasku.

Rywalizację rozpoczęto Biegiem rodzinnym, w którym mogły wystartować dzieci do lat 16. Najmłodsi uczestnicy Biegu Leśnego w Teodorach trasę biegu na dystansie 800 metrów pokonywali w towarzystwie rodziców lub opiekunów. W tym biegu najważniejszy był udział, a nie wynik.

Mimo upału odbyły się również zaplanowane biegi długodystansowe: na 5 km i 10 km oraz marsz nordic walking. Trasy biegów były  dość wymagające - przebiegały przez lasy, uczestnicy musieli się przygotować na piaski, korzenie, kamienie urozmaicone strome podbiegi i zbiegi.

W biegu wzięło udział dwóch pracowników Nadleśnictwa Kolumna: Pan Łukasz Kapusta – Strażnik Leśny oraz Pan Krzysztof Rogoziński - Specjalista Służby Leśnej.

Dodatkowo na stoisku naszego Nadleśnictwa promującym proekologiczną gospodarkę leśną można było uczestniczyć w konkursach o tematyce leśnej i przyrodniczej, które nagradzane były różnymi gadżetami edukacyjnymi oraz sadzonkami drzewek leśnych.

III Bieg Leśny – Teodory

Gratulujemy wszystkim którzy ukończyli III Bieg Leśny – Teodory!

Zapraszamy w przyszłym roku!

 

Szczegółowa relacja na stronie: https://www.facebook.com/BiegTeodory