Asset Publisher Asset Publisher

Obchody Święta Plonów w zasięgu Nadleśnictwa Kolumna

Miesiąc wrzesień to czas, w którym obchodzone jest ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, czyli Dożynki / Święto Plonów.

Nadleśnictwo Kolumna również uczestniczy w obchodach dożynek w zasięgu swojego terenu. W niedzielę 02.09.2018 r. Gmina Czarnocin świętowała dożynki Gminno-Parafialne. Gospodarzem tegorocznych dożynek było sołectwo Biskupia Wola, a Dożynki odbyły się nad zbiornikiem wodnym w Czarnocinie. Natomiast w dniu 09.09.2018 r. miały miejsce obchody Powiatowo - Gminnych Dożynek w gminie Sędziejowice. Święto Plonów, którego gospodarzem był Marzenin odbyło się na boisku szkolnym Zespołu Szkół w Marzeninie.

Na stoiskach Nadleśnictwa promujących proekologiczną politykę leśną można było uczestniczy w konkursach o tematyce leśnej, które nagradzane były różnymi gadżetami edukacyjnymi, a także porozmawiać z przedstawicielami Nadleśnictwa na temat zasad prowadzenia gospodarki leśnej, pracy nadleśnictwa i podległych  leśnictw oraz społeczno- rekreacyjnych funkcji lasu.