Asset Publisher Asset Publisher

Festiwal Sztuki „Pociąg do Kolumny”

W dniu 07.09.2018 r w dzielnicy Łasku - Kolumnie odbył się już po raz drugi Festiwal Sztuki „Pociąg do Kolumny”.

Jest to festiwal, który został stworzony po to, aby pokazać piękno Kolumny i przybliżyć ideę miasta ogrodu. Zaprezentować Kolumnę jako miejsce atrakcyjne na weekendowe wypady - jako miejsce gdzie aktywnie spędza się czas na rowerze czy płynąc kajakiem i odpoczywa w lesie, na łące czy dzikiej plaży.

W sobotę 07.09.19 r. na ulicy Piotrkowskiej w Kolumnie oraz na skwerku przy dworcu PKP przygotowano wystawy i stoiska lokalnych artystów i twórców.  Swoje stoiska  wystawiły również Koła Gospodyń Wiejskich, a w strefie odpoczynku – w której odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy dla całych rodzin, warsztaty i pokazy, malowanie buziek, bańki mydlane - także Nadleśnictwo Kolumna.

Podczas festiwalu promowaliśmy proekologiczną gospodarkę leśną, a pracownicy Nadleśnictwa prowadzili edukacyjne gry i konkursy dla chętnych osób.

Zainteresowani mogli również rozpoznawać grzyby i owoce drzew leśnych czy porozmawiać z przedstawicielami Nadleśnictwa na temat zasad prowadzenia gospodarki leśnej, pracy nadleśnictwa i podległych  leśnictw oraz społeczno- rekreacyjnych funkcji lasu.

Na festiwalu dostępna również była strefa sportu i rekreacji-trampoliny, sztuki walki od "Proyama Federacja Sportu i Sztuk Walki", leżaki, koce, kawa i zimne napoje.

Na ulicy Piotrkowskiej na scenie odbywały się koncerty. Gwiazdą wieczoru był zespół Video.

 

Fotorelacja dostępna na stronie:

https://lask.naszemiasto.pl/pociag-do-kolumny-druga-edycja-festiwalu-sztuki-zdjecia-i/ar/c1-7331713