Asset Publisher Asset Publisher

Festiwal "Pociąg do Kolumny"

W dniu 01.09.2018 r w Kolumnie odbył się finał festiwalu sztuki „Pociąg do Kolumny”.

„Pociąg do Kolumny” to festiwal promujący naszą dzielnicę jako miejsce atrakcyjne na weekendowe wypady, miejsce gdzie można aktywnie spędzić czas na rowerze czy pływając kajakiem. I oczywiście odpoczywać w lesie lub na łące.

Finał odbył się wzdłuż ul. Piotrkowskiej w Kolumnie oraz na skwerku przy stacji PKP.  Można było skorzystać z 4 STREF na których dostępne były:

- w Strefie Art- wystawy i stoiska lokalnych oraz okolicznych artystów i twórców,  

- w Strefie Gastro – lokalna kuchnia, poczęstunki z Kół Gospodyń Wiejskich,

- w Strefie Chillout - gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy dla całych rodzin, warsztaty i pokazy, bańki mydlane pod okiem harcerzy i animatorów, również sport i rekreacja-trampoliny, sztuki walki od "Proyama Federacja Sportu i Sztuk Walki", leżaki, koce, kawa i zimne napoje.

 - w Strefie VIP – strefa dla przygotowujących się do występu wykonawców i zespołów, dla gości i sponsorów- można tutaj było zdobyć autograf, porozmawiać.

Podczas Festiwalu można było podziwiać  również zabytkową drewnianą architekturę i walory przyrodnicze Dzielnicy Kolumna (odbyły się: wycieczka rowerowa, nordic walking, spacer "Śladami dawnych pensjonatów w Kolumnie”).

Nadleśnictwo Kolumna także uczestniczyło w finale festiwalu „Pociąg do Kolumny”. Podczas festiwalu promowaliśmy proekologiczną politykę leśną, a Straż Leśna prowadziła edukacyjne gry, zabawy oraz konkursy dla uczestników finału w Strefie Chillout.

 

Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/PociagdoKolumny