Asset Publisher Asset Publisher

Nadleśnictwo Kolumna na imprezach lokalnych

Wakacje to czas, w którym odbywa się wiele imprez o zasięgu regionalnym.

Nadleśnictwo Kolumna często uczestniczy w imprezach organizowanych w zasięgu swojego terenu.

W niedzielę 14.07.2019 r w Tuszynie odbył się Przegląd Sikawek Konnych, na którym miało miejsce wiele atrakcji takich jak: korowód gaśniczych wozów zaprzęgowych, występ lokalnej orkiestry dętej, pokazy konnej kawalerii. Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w licznych zabawach, najmłodsi mogli nawet wcielić się w rolę strażaków.

Dodatkowo na stoisku Nadleśnictwa promującym proekologiczną gospodarkę leśną można było uczestniczyć w konkursach o tematyce leśnej, które nagradzane były gadżetami edukacyjnymi.

Źródło zdjęć: Przegląd Sikawek Konnych

https://www.facebook.com/tuszynosp/photos/a.2466367936823645/2466378313489274/?type=3&theater

Szczegóły na stronie:

https://www.facebook.com/tuszynosp/

 

Natomiast w niedzielę 01.09.19 r. w Czarnocinie odbyło się ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, czyli Dożynki. Ludowa Biesiada z Czarnocina w widowisku "Omłoty" przeniosła uczestników w rzeczywistość polskiej wsi sprzed dziesięcioleci.

Nie zabrakło także tradycyjnego dzielenia się chlebem dożynkowym, występów lokalnych zespołów czy przemówień zaproszonych gości. Uczestnicy dożynek mogli również skosztować potraw regionalnych, odwiedzając stoiska reprezentujące poszczególne gminy powiatu piotrkowskiego. Na stoisku Nadleśnictwa można było uczestniczy w konkursach o tematyce leśnej oraz porozmawiać z przedstawicielami Nadleśnictwa na temat zasad prowadzenia gospodarki leśnej, pracy nadleśnictwa i podległych  leśnictw oraz społeczno- rekreacyjnych funkcji lasu.

Szczegóły na stronie:

https://www.piotrkowski24.pl/swieto-plonow-w-czarnocinie/nggallery/page/2